Zero Theorem – trailer

20130829-090020

Terry Gilliam je nepochybně jeden z nejzajímavějších režisérů současnosti, ale v posledních letech už se mu nedařilo tak moc jako kdysi, v dobách jeho největšího věhlasu – ne proto že by točil filmy nedobré, ale proto že jimi poněkud odkročil od svého vytříbeně pošahaného stylu někam o kus blíž běžnějšímu mainstreamovému vkusu, a pohříchu i s výrazně silnějším důrazem na digitální efekty.

Tomu je teď ale konec, po umírněném Imagináriu a Bratrech Grimmových se vrací ke svým kořenům, divokému chaosu vizuálních zběsilostí, režijního psychoteroru a výtrysků hereckého šílenství – přesně tam kde jsou základy jeho geniality které tak moc milujeme. A pro jistotu rovnou do toho žánru, ve kterém takřka před dvaceti lety natočil své opus magnum 12 Opic, ke sci-fi.

Zero Theorem bude jak se zdá one man show Christopha Waltze v barevném šílenstvá světa, který vzdáleně snad připomíná cyberpunk – otázek vzbuzuje ukázka víc než kolik nabízí odpovědí, ale hlavně vypadá pro pravověrné Gilliamovy fanoušky dokonale lákavě, takže nezbývá než čekat… na release na DVD, protože o širší distribuci u nás si můžeme zdá se nechat jen zdát. Na festivalech zatím sbírá film ohlasy dosti pozitivní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat