Eylsium – trailer

Elysium-01

„Who the f*ck is Neill Blomkamp?“, to už se dnes po District 9 neptá nikdo, kdo nestrávil posledních pět let v gulagu, a „Who f*ck Matt Damon?“, to je otázka spíš pro Jimmyho Kimmela – takže Blompampovi tentokrát už při natáčení nového epického sci-fi nestálo v cestě nic, co by nějak zásadně omezovalo jeho tvůrčí vizi.
Na svůj nový film dostal solidních 120 milionů dolarů (na District 9 se musel spokojit s pouhými 30ti), napsal si svůj vlastní scénář, a komanduje hvězdné obsazení čítající krom Matta Damona i Jodie Foster a Williama Fichtnera.

A o čem konkrétně to Elysium má být? Nejde o nic menšího než dystopický film o Zemi budoucnosti, kde bohaté elity žijí v „ráji“ hyperluxusní vesmírné stanice, zatímco zbytek světa pod nimi živoří na zdevastované planetě. S tím se chudý Max (Matt Damon) ovšem nehodlá smířit a snaží se zvrátit toto nespravedlivé uspořádání světa.
Nu, základ příběhu je starý takřka jako sama kinematografie, Fritz Lang natočil svou tematicky stejnou, a dodnes nepřekonanou Metropolis už před dlouhými 85ti lety (ano, to je ten divný pravěk kdy byly filmy černobílé, neuměly mluvit, a dokonce ani nebyly 3D), ale v Blomkampově podání nepochybně půjde o velice zajímavou podívanou.

Minimálně se tak dá soudit podle první oficiální fotky, ze které přímo dýchá ten „Districtovský“ špinavě industriální feeling.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat