Inception – novinka

Inception-Wallpapers-12

Cesta do hlubin Nolanovy mysli

Inception, nový film elitního režiséra Christophera Nolana (Memento, Prestige, Dark Knight), se blíží mílovými kroky a už za pár dní se začnou objevovat první české recenze, takže je čas se podívat na co se vlastně můžeme začít těšit:
Leonardo DiCaprio v roli Doma Cobba tu hraje zloděje tajemství, elitního průmyslového špiona, který ale nekrade postaru plížením se větracími šachtami a infarktovým prohrabáváním zásuvek stolů v setmělých kancelářích. On krade ve snech. Ne příliš odlišně od Nea se nahackuje do hlavy spící oběti a v jejích snech sbírá potřebné informace beze strachu o odhalení – že to občas může být slušná noční můra je ovšem jasné. A tou se jeho práce stane obzvlášť ve chvíli kdy dostane za úkol nikoli myšlenku ukrást, ale naopak ji oběti vnuknout. Vložit ji do snu. Tedy něco co se ještě nikdy nikomu nepodařilo a evidentně si i spousta lidí nepřeje a bude se tomu snažit zabránit všemi prostředky.
Víc o ději napoví už jen trailer:

Z něj je také evidentní že původní Nolanův plán na „malé odpočinkové sci-fi“ mezi dvěma Batmany (podobně jako Prestige mezi Batmanem a Dark Knightem) se poněkud zvrhnul a bude ještě hodně zajímavé sledovat jestli se jeho zhruba 200 milionový rozpočet podaří rychle zaplatit. Sice natočil miliardového Temného Rytíře, ale u takto nemainstreamově vypadajícího sci-fi je i tak na místě jistá opatrnost. Obzvlášť když více než „cool“ Matrix připomíná hlavní myšlenkou „uncool“ Smrtihlava.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>