Konečně opravdové pokračování ságy Vetřelec

alien5

why-i-m-glad-neill-blomkamp-isn-t-directing-alien-5-blomkamp-s-concept-art-of-derelict-alien-craft
Současným Hollywoodem už dávno nevládnou tradiční režisérské hvězdy, které jediné dostanou od producentů důvěru na šlechtění těch nejznámějších značek – jakkoli se to zdá neslučitelné se silným studiovým systémem, Hollywoodu teď vládnou fanboyové. Režiséři, kteří mají jen málo zkušeností s drahými velkofilmy, ale zato k smrti milují svou oblíbenou ságu na které vyrůstali, a dokáží na svou lásku patřičně upozornit.

Právě tak dostal v loňském roce Gareth Edwards režii kultovní Godzilly (po nadšeneckém poloamatérském nízkorozpočťáku Monsters), a právě proto teď J.J. Abrams točí Star Wars (po tom co kvůli tehdejší nemožnosti natáčet pohádku z předaleké galaxie si udělal své vlastní Star Wars ze Star Treku).

alien-5-neill-blomkamp-the-building-artwork-by-geoffroy-thoorens A nejzářnějším příkladem toho je Neil Blomkamp, který si na tomto přístupu založil celou karieru a evidentně v tom hodlá pokračovat až do smrti.

Poprvé na sebe upozornil, když svépomocí natočil kraťas z gigantické videoherni značky Halo, a studia jím zaujal tak moc, že ho mu režii Halo hned přikleply (což vzbudilo u fanoušků hry značný poprask, neb o něm předtím v životě nikdo neslyšel).
Když to nakonec nevyšlo, tak napodruhé už opravdu prorazil, když natočil překvapivý hit District 9 – opět postavený na svém starém krátkém filmu.
A teď se mu podařil husarský kousek z největších – k tomu, aby dostal do rukou jednu z nejslavnějších filmových ság, mu tentokrát stačilo zveřejnit pouhých pár fandovských artworků.

Ty artworky totiž byly z Vetřelce, a způsobily před pár týdny všude na internetu ohromující ohlas.
Tak ohromující, že ho ve studiu 20th Century Fox nedokázali ignorovat, a na režii regulérního pokračování série ho teď oficiálně najali.

alien-5-neill-blomkamp-the-building-2-artwork-by-geoffroy-thoorens I když ještě není vůbec jasné, o čem přesně pátý (nebo ne?) Vetřelec bude ani kdy se bude odehrávat, už teď můžeme bouchat šampaňské, protože je pravděpodobné, že se v něm vrátí Ripleyová, a minimálně podle artworků by se styl měl relativně silně držet stylu nejkultovnějšího z dílů – dvojky od Jamese Camerona.
Prequel Prometheus Ridleyho Scotta a jeho pokračování se přitom zřejmě s novým Blomkapovým dílem nijak neovlivňují, a Scott samotný se na něm bude producentsky podílet.

To vše ale každopádně až za pár let, teď je na řadě Blomkapovo velmi očekávané sci-fi Chappie (ve kterém bude právě Sigurney Weaver řádit spolu s členy geniální hip-hopové kapely Die Antwoord … a pokud protestujete že slovo „geniální“ by se nikdy nemělo ocitnout ve stejné větě jako „hip-hop“, tak o to silnější je důvod, že by jste se na jejich videoklipy měli okamžitě podívat)

alien-5-neill-blomkamp-face-melting-artwork-by-geoffroy-thoorens

ArX1mlv

72668b68f854627dff262923b322224050fa7450

alien-5-neill-blomkamp-together-hicks-and-ripley-artwork-by-geoffroy-thoorens (1)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>