The Martian – trailer

martian-gallery2-gallery-image-1940x1043 – kopie

Ve schematu vypouštění hlavních taháků velkých producentů se objevuje docela zajímavý trend – s pravidelností podobnou s jakou se na Halloween v kinech objevuje x-tý díl x-té hororové série se v polovině podzimu v kinech objeví ambiciozní vysokorozpočtový sci-fi snímek. Před dvěma lety Gravity, loni Interstellar a letos The Martian… a počátky by se dalo vysledovat až šest let zpátky ke Cameronovu Avataru.

A stejně jako za Gravity i Interstellarem stojí vysoce ceněný režisér, přístup vysoce zdůrazňující realismus, a jistota špičkového vizuálního zpracování. Předchozí dva filmy ale zklamaly krom onoho realismu, se kterým to v nich nakonec nebylo moc slavné, také v tom hlavním na čem film stojí – v příběhu. Gravity bylo vyprázdněné a Interstellar se zjednodušil na melodrama, což hardcore fanoušky zrovna dvakrát nenadchlo. Právě Martian by na tom ale mohl být výrazně lépe – je totiž podle velmi chválené knižní předlohy a podle všeho se jí velmi věrně drží.

Nebo tak alespoň působí podle prvního traileru, se kterým se režisér Ridley Scott vytasil. Není to tak emocionální pecka s jakou dokázal natěšit Nolan s dokonalým teaserem Interstellaru, ale o to víc se blíži skutečné podobě filmu… a drtí náloží intenzivního dramatu a představením hrdiny, kterému budete držet palce víc než kdy komu jinému (tedy ne jako Sandře bullock, u které by snad nikomu nevadilo kdyby v té atmosféře shořela).

Každopádně na podzim bude jasno… a jaká další pecka přijde na podzim přští rok? Nechme se překvapit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>