Neuromancer – novinka

neuromancer___chiba_by_phatandy-d3ivwxv

O natáčení filmu podle legendární „bible“ cyberpunku Neuromancer od Williama Gibsona se v Hollywoodu mluví už mnoho let, teď má ale ke skutečnému spuštění kamer blíže než kdy dřív. Vincenzo Natali, režisér kultovní Kostky a nedávného Splice už má takřka hotový scénář a co je nejdůležitější – podle samotného Gibsona jde o jednu z nejlepších adaptací jakou kdy četl.

Natáčet by se přitom mělo v Kanadě, Istambulu, Tokyu a Londýně, a s takto známou předlohou jistě půjde o velký komerční film, ale sám Natali ho i přesto nechce brát jako vyloženě blockbuster pro masy se silným studiem za zády. Spíše sní o tom že do rozpočtu získá nějakých 60 milionu dolarů nezávislejším způsobem a bude mít pak při tvorbě mnohem větší režijní svobodu. S takovou částkou by sice stále šlo o jeho jednoznačně nejdražší film, ale s tím jak nabitá je předloha a hlavně s tím jak velmi komplexní sci-fi prostředí má jde v podstatě o poměrně skromnou částku (pro srovnání – jeho Splice stálo 30 mega, loňský „cyberpopový“ epos Tron Legacy už šel ale i s výdaji na propagaci výrazně přes 200 mega).
Je to rozhodně velmi odvážný plán… ale první ohlasy z jednání v Cannes jsou prý dosti pozitivní a pokud by se Natalimu podařilo získat do hlavní role nějakou větší hvězdu, tak nepochybně má šanci uspět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>