Predators – trailer

predators-soldiers-rally

Predátor má rád mrtvé lidi, stažené z kůže a s vyhřeznutou páteří. Na tom se shodneme asi všichni. Bohužel ale cenzoři mrtvé lidi rádi nemají a tak jsme na Rkový trailer na nové Predators museli čekat pěkně dlouho. Naštěstí už je venku a Predators v něm konečně začínají vypadat alespoň trochu zajímavě… a ne jen jako další pokračování v řadě „Alien versus Predator“ sraček. Ne ani tak kvůli brutalitě, které není nijak přehnaně moc, ale hlavně pořádnému důrazu na temnou hororovou atmosféru zoufalého boje proti nepříteli skrytému ve stínech. A pokud ve stínech zůstane i ve filmu, bude to jen dobře – a doufejme že si to uvědomuje i režisér filmu a ne jen střihač traileru.
Nicméně sympatické je i to jak otevřeně se Predators hlásí ke své béčkovosti a nijak nezastírají že nejde o nic jiného než hru ve stylu Running Mana (ten špatný film s Arniem, ne ta skvělá kniha od Kinga) – „My jsme lovci, ty jsi oběť, tak tu máš náskok a utíkej, přijdeme si pro tebe.“ Nic víc, nic míň. A že si ten nejdrsnější mariňák vyslouží za své lovecké schopnosti respekt a svobodu je nabíledni.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>